Yaratıcı Drama Kursu

Anlayarak
Hızlı
Okuma
Satranç hemen arayın Dikkat ve
Zeka Oyunları
Mental
Aritmetik
BEYİN EGZERSİZLERİ
VE
ZEKA OYUNLARI PROGRAMI

Yaratıcı drama nedir?

Öğrencilerimiz oynarkenYaratıcı drama, bireylerin doğaçlama bir şekilde, önünde daha önceden hazırlanmış senaryo olmadan, bir konu hakkında gelişi güzel canlandırmalar yapmalarıdır. Ülkemizde de yaratıcı drama kursları ile bireylere yaratıcı drama teknikleri ile eğitim verilmektedir. Ayrıca yaratıcı drama kursları kişisel gelişim eğitimleri arasında yer almaktadır. İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Online Eğitim ile Tüm Türkiye’de yaratıcı drama konusunda gelişme göstermekte, gün geçtikçe bu kurslar yaygınlaşmaktadır. İzmir, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Tüm Türkiye’de yaratıcı drama kursu almak için ulaşım kolaylığı ve birçok eğitimi bünyemizde bulundurmamızdan ötürü tercih edilen kurslar arasındayız.

Yaratıcı drama, çağdaş eğitim sistemleri içerisinde grupla yapılan öğretim teknikleri arasında yer almaktadır. Çağdaş eğitim sistemleri bireylerin sadece öğrenmesini değil, öğrenirken birçok alanda gelişme göstermesini beklemektedir. Ülkemizde kabul gören, eğitim sistemimizin temeli olan İlerlemecilik eğitim felsefesi, yaratıcı drama eğitimi konusunda destekleyici yönde içerikler barındırmaktadır. Çünkü çağdaş eğitim sistemlerinde etkin katılım ilkesinin önemine vurgu yapılmaktadır. Etkin katılımda birey öğrenme için ne kadar fazla duyu organını işin içine sokarsa, öğrenmenin kalıcılığı da o derece fazla olacaktır. Etkin katılımda 5 duyu organını işin içine ne kadar çok sokabilirsek öğrenmemizin de temelini o derece sağlam atmış olacağız. Bu açıdan yaratıcı drama eğitimi örnekleri uygulanırken bireyler birçok duyu organıyla işin içine girmekte ve birey kendini bir çok alanda geliştirebilmektedir.

Yaratıcı drama teknikleri nelerdir?

ÖğrencilerimizRol oynama, uzman görüşü, toplantı, oyun, dramatizasyon, röportaj, sözsüz oyun yani mim, dedikodu halkası, mektup, telefon görüşmesi, kostüm, rol değiştirme gibi teknikler yaratıcı drama teknikleri arasında yer almaktadır. Bu teknikler aslında yaratıcı drama eğitimi içerisinde aktif rol oynayan, işlevsel bölümdür. Yaratıcı drama örnekleri oluşturulurken bu teknikler dikkate alınmakta, içlerinden birisi ve ya birkaçı seçilerek yaratıcı drama eğitimi başlamaktadır.

İlerlemecilik eğitim felsefesi yaratıcı drama örnekleri ile bireylerin bir konu hakkında doğaçlama olarak canlandırma yapmasıyla birçok alanda bireyin kişisel gelişimine fayda sağlanacağını bizlere açıkça ifade etmektedir.

Yaratıcı drama kursunun faydaları

Yaratıcı drama bireylerin birçok alanda gelişme göstermesine yardımcı olmaktadır. Yaratıcı drama kursu sizlerin bilişsel, duyuşsal ve psiko-motor alanınızın gelişmesine fayda sağlayacaktır. Yani sizlerin çok yönlü gelişmesi açısından yaratıcı drama kursu almanız faydalı olacaktır.

Gizli Zeka Öğrencilerine ait resimYaratıcı drama eğitimi ile somut yaşantı edineceksiniz. Somut yaşantılar kalıcı öğrenmelerin temelini oluşturur. Ayrıca yaratıcı drama kursu ile yaparak yaşayarak öğrenmeler sağlayacaksınız. Yaparak yaşayarak öğrenmeler ile sosyalleşeceksiniz ve kendinize güveniniz gelecek.

Yaratıcı drama eğitimi sizlerin hayal gücünüzün gelişmesine katkıda bulunacak, yaratıcı düşünmenizi sağlayacaktır. Böylelikle toplum içerisinde özgüvenli duruşunuzla farkınızı hissettireceksiniz. Yaratıcı düşünen bireylerin yetişmesi ülkemizin ve eğitim sistemimizin geleceği açısından da önemlidir.

Drama eğitimi almak için tiyatro eğitimi almış olmanız ve ya çok iyi oyuncu olmanıza gerek yoktur. Aslında drama kursu tiyatro eğitimine de atılan ilk adım gibidir. Kendinizi yaratıcı drama örnekleri arasından seçilen bir gösterinin ortasında bulduğunuzda, yeteneklerinizin farkına varacaksınız, gelişim alanlarınızı iyileşmesini sağlayarak pozitif yönde yol alacaksınız.

Gizli Zeka yaratıcı drama kursu konusunda iyi mi?

Türkiye’de birçok yaratıcı drama kursu bulunmaktadır ve bizde Karşıyaka da yaratıcı drama eğitimini Gizli Zeka ayrıcalığı ile vermekteyiz. Çocuğunuz için yaratıcı drama eğitimi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye yaratıcı drama kursu fiyatları:

Yaratıcı drama kursu fiyatları Türkiye’de değişiklik göstermektedir. Yaratıcı drama kursu fiyatları hakkında fikir sahibi olmak, drama kursu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

20 Comments

Leave a Reply
 1. 5 yaşında bir oğlum var. Çalışmaktayım ve sadece pazar izinliyim. Satranç, yaratıcı drama ve mental aritmetik kursu istiyoruz. 1 günde mümkünmü? Mümkün ise fiyat nedir? Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Geç dönüş için üzgünüz. Diğer ziyaretçilerimiz veya benzer soruyu soracak ziyaretçilerimize faydalı olabilmek adına dönüş sağlamaktayız. Mümkündür. Benzer durumda olan ziyaretçilerimiz en hızlı iletişim için iletişim sayfamızda yer alan telefon numaralarından ulaşabilirler.

  • Kurslarımız hakkında bilgi sitemizde kapsamlı şekilde anlatılıyor. Geçte olsa dönüş yapıyoruz (diğer benzer soruyu soracak ziyaretçilerimiz için) Sitemizden daha fazla bilgi, fiyatlandırma ve günler konusunda kapsamlı bilgiyi iletişim sayfamızdan telefonla ulaşarak alabilirsiniz.

  • Yonca hanım geçte olsa diğer sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımız için dönüş sağlıyoruz. Yorum alanına dönüşlerimiz yoğunluğumuzdan dolayı geç olabiliyor. Anlık fiyatlandırma, verilecek kurslar ve kapsamlı bilgiyi iletişim sayfamızda yer alan telefon numaramızdan diğer bu tarz sorusu olan ziyaretçilerimiz hızlı şekilde edinebilir.

 2. Ben yaratıcı drama kursunu kendim için istiyorum.Yeni öğrencilerle uygulama için.Ben 52 yaşında mimarım.Amma herkesin bunu öğrenmesi ve hayatında aktif olarak her alanda ve her yaşta yaratıcı drama uygulamasinı yapması gerektiğine inanıyorum.Kendim yoga yapıyorum.Çello çalıyorum.Resim ve karikatür yapıyorum.

  • Arzu hanım kursumuz 5-12 yaş içindir şu anda. (Yetişkinler için bilgilendirmeyi telefon ile ulaşarak edinebilirsiniz. Diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirme amaçlı geçte olsa dönüş sağlıyoruz.)

 3. Bende drama kursunu kendım için istıyorum 40 yaşındayım ve yonetıcıyım Ankara’dan tayın oldum,kısısel gelısım olarak gördüğüm bu egıtımı Ankara’da alıyordum devam etmek istıyorum

  • Kursumuz şu an 5-12 yaş içindir. Farklı yaş grupları için bilgiyi iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşarak edinebilirsiniz. (Geç dönüş için üzgünüz. Diğer ziyaretçilerimiz faydalansın diye dönüş sağlıyoruz.)

 4. 2005 doğumlu oğlum çok hızlı konuşuyor,tiyatro kursunun konuşmasını düzeltme açısından yararı olur mu? Ücretiniz ne kadardır?Ve kayıt için ne zaman gelebiliriz?Belli bir zamanı var mı?

  • Geç bir dönüş diğer ziyaretçilerimiz için yanıtlıyoruz. Tüm detaylar için en hızlı bilgiyi iletişim sayfamızda yer alan telefonumuzdan anlık olarak edinebilmektesiniz.

  • Kezban Hanım yorum alanına dönüşlerimiz yoğunluğumuza göre geç olabiliyor. Diğer ziyaretçilerimizi de bilgilendirmek için geçte olsa dönüş sağlıyoruz. En hızlı iletişimi telefon numaramızdan ulaşarak sağlayabilir ziyaretçilerimiz. Gün bilgileri, fiyatlandırma ve tüm detaylar telefon ile verilebilmektedir.

 5. Anaokulda çalışıyorum. Hafta sonları katılabiliriz ve İzmirdeyiz. Eğer buraya eğitim veriyorsanız 5 kişi katılacağız.

  • Merhaba Ayşe hanım. Karşıyaka’ da hizmet vermekteyiz. Toplu eğitimlerimiz için iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 6. 2009 doğumlu oğlum var santranç ve yaratıcı drama kursu almasını istiyorum hangi günler ve ücret hakkında bilgi almak istiyorum

  • Merhabalar Levent Bey. Yaratıcı Drama ve Satranç kurslarımız hakkında detaylı bilgilendirmeyi telefon ile yapabiliriz. İletişim sayfamızdaki telefon numarasından ulaşmışsanız detaylı bilgi tarafınıza aktarılmıştır. Geç dönüş için özür dileriz. Yorum alanlarına zaman zaman yoğunluğumuza göre geç dönüş yapabiliyoruz.

  • Merhaba Özge hanım. Tüm detaylara bu sayfamızda yer vermeye çalıştık. Daha fazla detay için iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızdan iletişime geçerseniz bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir